Ukrajna is elvérezhet Zelenszkij Magyarország és Szlovákia elleni kegyetlen bosszújában
Az ukrán elnök nem is Oroszországnak akart ártani elsősorban.
Moszkva kidolgozta azokat a mechanizmusokat, amelyek segítségével hozzájutnak alkatrészekhez.
„Az orosz hadsereg által használt modern katonai eszközök jelentős része nyugati komponensekre épül: drónok, precíziós rakéták, helikopterek, repülők és stb. Éppen ezért az Oroszország ellen meghozott szankciók egy része az orosz hadsereg által használt technológiák és termékek ellen irányult. Ezek vagy közvetlen katonai felhasználásra kerültek, vagy kettős felhasználású termékek voltak (lakossági felhasználás, de akár katonai célokra is használhatóak).
És valóban, ha a döntéshozók elképzelései alapján sikerült volna a szankciókat betartatni, akkor ma nem beszélhettünk volna arról, hogy Oroszország képes havonta újabb precíziós rakétákat gyártani vagy tömeggyártásba tudta kapcsolni a legmodernebb harci drónjait. Azonban ezek a szankciók nem bizonyultak működőképesnek. Az elmúlt másfél év alatt Moszkva kidolgozta azokat a mechanizmusokat, amelyek segítségével ki tudják kerülni a szankciókat és hozzájutnak a nyugati – amerikai, svájci, holland, francia, japán, stb. alkatrészekhez.
Az ukrán Korrupcióellenes Hivatal néhány nappal ezelőtt egy nagyon részletes adatbázist publikált azokról az alkatrészekről, amelyek megtalálhatóak az orosz fegyverekben, és amelyek a Nyugatról származnak. Érdemes átböngészni, nagyon izgalmas adatbázis (link kommentben). Pontosan 2.453 KÜLFÖLDI komponenst találtak (ezek között mikrochipek, tranzisztorok, stb.) az orosz fegyverekben. Az ukránok által megvizsgált orosz fegyverek külföldi alkatrészeinek átlagban a 74%-a az Egyesült Államokból származik. Oroszország jelenleg például nem képes a precíziós rakétáit vagy drónjait sem az orosz, sem esetleg kínai technológiákból gyártani, ehhez szüksége van a nyugati komponensekre. A legtöbb komponens amerikai, svájci, kínai, német, holland, tajvani és brit cégektől származik.”
Nyitókép: Illusztráció / STRINGER / ANADOLU AGENCY / ANADOLU AGENCY VIA AFP